582 views

5 Ιουνίου 2017

Γέμισαν τα γήπεδα του Enso BV Club  στη Βάρκιζα από φίλους του beach volley, την Κυριακή 4 Ιουνίου και τη Δευτέρα 5 Ιουνίου,  με πλήθος Ελλήνων και διεθνών αθλητών που αγωνίσθηκαν σε πολλά διαφορετικά αγωνιστικά ταμπλώ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Στον τελικό για τη Silver κατηγορία ανδρών, oι Βασιλειάδης/Τερζάκης επικράτησαν των Φλωράκη/Χατζάκη  με 2-0 σετ (15-10, 15-8) και κατέκτησαν το τουρνουά της κατηγορίας τους. Οι νικητές κέρδισαν δώρα Φuta και IRED..
Στον τελικό της Golden κατηγορίας γυναικών, οι Niecikowska/Kozak επικράτησαν των Ussia/Aθανασοπούλου με 2-0 σετ (15-13,15-11)  κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο της κατηγορίας τους και δώρα από την εταιρεία Φuta.
Στον τελικό για τη Gold κατηγορία ανδρών, oι Μάνος Συλιγνάκης/ Χρήστος Γεωργιάδης  νίκησαν με 2-1 σετ (15-12, 14-16,15-0), τουςAlex  Chevau/Nico de Maya  (η ομάδα  B αποχώρησε στο 3ο σετ),  κατακτώντας το τουρνουά της κατηγορίας τους.  Οι νικητές απόλαυσαν τις όμορφες πετσέτες φouta.
Ο  τελικός της κατηγορίας μεικτού, ήταν Ευρωπαϊκή υπόθες,η όπου οι Νico de Maya/Bednarova επικράτησαν της ομάδας των Στογιαννοπούλου/Morales με 2-0 σετ (16-14,15-13) και κατέκτησαν το τουρνουά!
.
Στην κατηγορία Gold, τον τίτλο του SPALDING  King of the Βeach κέρδισε ο  Παντελής Γεωργοστάθης ενώ  SPALDING Queen of the Beach στην Golden κατηγορία αναδείχθηκαν και βραβεύθηκαν μετά από ισοπαλία η Νάντια Ζαμπιάκη και η Ελεάννα Πολίτη. Παράλληλα στην κατηγορία Silver SPALDING  King of the Βeach στέφθηκε ο Χρήστος Χήκας και SPALDING Queen of the Beach, η Γεωργία Καθιώτου.